Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů

  • Malvazinky
  • 6. 12. 2018

Rehabilitační klinika Malvazinky se i letos zúčastnila celostátního hodnotícího projektu „Nemocnice ČR 2018“. V hodnocení si oproti loňsku polepšila a z druhého místa se dostala na první a to konkrétně v kategorii „Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů“ v rámci kraje Hl. m. Praha.

Pozitivní zpětná vazba je velkou motivací pro další práci, posun v rámci kraje oproti loňsku nás moc těší. Jsme moc rádi, že kromě pochval pacientů, které se k nám dostávají pravidelně přes sociální sítě či osobně, jsou pacienti spokojeni tak, že vynaložili úsilí na toto oficiální hodnocení a odpověděli na dotazníky HCI. Ještě větším úspěchem je pro nás ale odborné hodnocení od Spojené akreditační komise. To vše dokazuje, že si kvalita naší péče drží svůj vysoký standard,“ uvedla Linda Šefčíková, manažerka marketingu a komunikace skupiny VAMED MEDITERRA, která Rehabilitační kliniku Malvazinky provozuje.

Celostátní hodnotící projekt „Nemocnice ČR 2018“, který pravidelně pořádá organizace HealthCare Institute, byl realizován od února do srpna 2018. Letos se do projektu zapojilo 155 nemocnic s akutními lůžky z celé České republiky, 60 644 hospitalizovaných pacientů, 41 860 ambulantních pacientů a 6 235 zaměstnanců. V rámci projektu byly nemocnice komplexně hodnoceny ve čtyřech klíčových oblastech: Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů, Bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů, Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic a Finanční zdraví nemocnic.