Vodoléčba

Nabízené služby:

 • Vířivá / perličková koupel celotělová
 • Vířivá / perličková koupel celotělová s přísadou
 • Vířivá koupel pro horní / dolní končetiny
 • Podvodní masáž
 • Uhličitá koupel
 • Klasická masáž
 • Reflexní masáž
 • Reflexní masáž plosek nohou
 • Osvěžující masáž unavených nohou
 • Baňková masáž
 • Masáž lávovými kameny
 • Manuální lymfodrenáž
 • Rašelinové zábaly
 • Sauna
 • Solux
 • Rehabilitační cvičení v bazénu
 • Volné cvičení /plavání v bazénu

Perličková koupel

Vanová koupel spojená s masáží stlačeným vzduchem, který stoupá z trysek umístěných na dně vany. Teplota vody je 37 – 38° C. Procedura trvá 20 min. Koupel navozuje příjemné uvolnění. Vhodné u chronického onemocnění páteře, kloubů, poruch prokrvení a jako psychorelaxace. Vhodná je kombinace s následnou relaxační masáží.

Vířivá koupel

Vanová koupel spojená s masáží proudy vody vytékajícími z trysek. Teplota vody 37 – 38° C. Procedura trvá 20 minut. Vhodné například u chronického onemocnění páteře a kloubů, k psychické relaxaci, k tlumení bolestí při zvýšeném svalovém napětí.

Kromě celotělové vířivé koupele nabízíme i částečné vířivé koupele na dolní nebo horní končetiny.

Na základě zavedených bezpečnostních opatření nebudou pacientům s implantovaným kardiostimulátorem, defibrilátorem či obdobným implantovaným přístrojem poskytovány vodoléčebné zdravotní služby, resp. služby, při kterých je využívána „voda“ (bazén, vanová koupel). Toto opatření vstupuje v platnost 14.2.2022.

Celotělová vířivá koupel s bylinnou přísadou

Jedná se o klasickou vířivou nebo perličkovou celotělovou koupel ( viz výše ) s přídavkem rostlinných výtažků a éterických olejů. Využíváme rostlinných přípravků Herbaden a Schupp. Jedná se o extrakty z částí léčivých rostlin. Koupel doplněná přísadou umocňuje účinek vířivky a dle zvoleného druhu přísady napomáhá k uvolnění či naopak aktivaci organismu. Přísady jsou přírodní a obsahují minimum přidaných chemických látek.

Druhy a účinky koupelových přísad

Levandule – snižuje krevní tlak, pomáhá při bolestech a emočních obtížích, hysterii či nespavosti, odstraňuje psychickou i fyzickou únavu.
Jírovec ( kaštan ) – harmonizující účinek, zmírňuje žilní otoky, mírní pocit těžkých nohou, příznivě působí při varixech, vhodný jako prevence zánětů žil.
Meduňka indická – snižuje psychické napětí, vhodná při nespavosti, snižuje krevní tlak, má silně relaxační účinky.
Luční kvítí – podporuje látkovou výměnu a pocení, posiluje organismus, uvolňuje svaly, má relaxační účinek.

Kosodřevina – převážně relaxační účinek, uvolňuje dýchací cesty.
Máta – povzbuzující, osvěžující účinek, působí protizánětlivě a dezinfekčně, uvolňuje dýchací cesty.
Lemongrass – osvěžující a povzbuzující účinek, napomáhá koncentraci.
Citrusové plody – svěží ovocná vůně působí povzbudivě na tělo i mysl, pomáhá při bolestech hlavy.

Podvodní masáž

Provádí školený masér pomocí vodní trysky. Proudem vody postupně masíruje jednotlivé tělesné partie. Teplota vody je 37° C. Délka masáže je 15 minut + 5 minut úvodního víření k prohřátí svalů. Vhodné pro svalovou relaxaci u chronického onemocnění páteře a kloubů, poruch prokrvení. Působí také jako psychická relaxace. Po masáži cítíte mírnou, příjemnou únavu.

Uhličitá koupel

Koupel ve vodě sycené plynným oxidem uhličitým, který způsobuje viditelné zvýšení prokrvení pokožky společně se snížením krevního tlaku. Teplota vody je 34 – 36°C. Délka aplikace je 20 min. Po koupeli následuje relaxace v suchém zábalu. Vhodné u onemocnění kardiovaskulárního systému, poruchy prokrvení, vysokého krevního tlaku i ke snížení psychického napětí.

Klasická masáž

Patří mezi nejoblíbenější procedury. Při klasické masáži dochází k prokrvení kůže a svalstva, což urychluje látkovou výměnu. Dochází k rychlejší regeneraci a snížení svalového napětí. Uplatňuje se nejen při onemocnění pohybového aparátu, ale i v rámci regenerace a relaxace. Při masáži většinou používáme neutrální oleje. Nabízíme klasickou masáž zad a šíje, masáž končetin či celkovou masáž. Zvláště v chladnějším období doporučujeme pro lepší efekt před masáží předehřátí  např. vířivou či perličkovou koupelí, soluxem nebo rašelinovým obkladem.

Reflexní masáže segmentové

Provádíme vždy na základě doporučení lékaře. Reflexní masáž působí především na úrovni nervové. Mechanickým působení na reflexně vzniklé změny ve tkáních, které jsou přístupné z povrchu těla, lze ovlivnit jak onemocnění pohybového aparátu, tak onemocnění vnitřních orgánů. Masáž je prováděna na sucho bez použití masážního prostředku.

Reflexní masáž plosek nohou

Jde o stimulaci reflexních bodů a plošek v mikrosystému plosky nohy. Pomocí této speciální masážní techniky lze cestou nervových drah ovlivnit různé části těla, vnitřní orgány, zlepšit vegetativní rovnováhu, a působit proti bolesti. Tlakem na reflexní body a plošky nohy ovlivňujeme aktivitu a funkci orgánů, napětí svalů, blokády kloubů. Délka trvání masáže je 45 minut.

Manuální lymfodrenáž

Jedná se o velmi jemnou ruční techniku mízní drenáže, která posiluje funkci lymfatického (mízního) systému. Jejím cílem je podpora odtoku lymfy a navození správné funkce lymfatického oběhu. Využívá se jako součást léčby lymfatických otoků jak u primárních (vrozených) postižení mízního systému tak u postižení sekundárních (vzniklých druhotně jako následek např. po úrazech, operacích, žilních zánětech). Uplatňuje se též v oblasti kosmetické a preventivní ( prevence a léčba celulitidy, stavy po plastických operacích, prevence vzniku vrásek, podpora imunitního systému,… ).

Osvěžující masáž unavených nohou

Vhodná především u otoků dolních končetin způsobených dlouhodobým stáním nebo sezením. Odstraňuje pocit těžkých a unavených nohou. Díky použití bylinných esencí se končetiny příjemně osvěží. Po masáži následuje zábal, který umožní celkové doladění organismu a dopřeje nohám odpočinek a uvolnění. Masáž trvá 20minut a následuje stejně dlouhý pobyt v zábalu.

Masážní křeslo

Při 15 ti minutové masáži máme možnost vybrat si z několika variant programů. Masáž šíje, beder, celých zad nebo lýtek trvá 15 min. Rovněž si můžeme vybrat způsob masáže, jako např: hnětení, tepání.

Baňkování

Silikonové či teplem nahřáté skleněné baňky se vlivem vakua přisají na pokožku. Podtlak vytvořený uvnitř „nasává“ do baňky společně s kůží také přilehlé podkoží a vytahuje – relaxuje také hlouběji uloženou svalovou tkáň. Dochází k postupnému uvolňování svalů. Nevýhodou po přikládání baněk jsou modřiny ve tvaru baňky, které však do 7–10 dnů mizí. Procedura trvá 20 minut.

Masáž lávovými kameny

K masáži používáme speciální vyhlazené lávové kameny nahřáté ve vodní lázni. Teplo, které se postupně z přiložených kamenů uvolňuje, prostupuje kůží a společně s jemnou masáží prohřívá a uvolňuje svaly. Procedura trvá 20 minut.

Rašelinové zábaly

Klasická lázeňská kúra prováděná moderní formou jednorázových rašelinových zábalů. Jsou využívány jako podpůrný prostředek při léčení chorob pohybového systému i u nervových onemocnění. Teplo které se postupně uvolňuje z nahřáté rašeliny prohřívá ošetřovanou část těla do hloubky a působí tak zlepšení prokrvení a uvolnění měkkých tkání. Délka aplikace je 20 minut.

Sauna

Pravidelné saunování zlepšuje prokrvení, má blahodárné účinky na regeneraci organismu, snižuje psychické napětí a posiluje celkovou obranyschopnost organismu. Nabízíme prostornou (12 m²) tříúrovňovou finskou saunu o teplotě 80 – 100ºC. K dispozici je ochlazovací bazének a relaxační místnost s lehátky. Délku saunování si klient určuje sám. V případě zdravotních problémů návštěvu sauny konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

 

Pára

V parní lázni se využívá nižších teplot a vysoké vlhkosti vzduchu.

Rehabilitační cvičení v bazénu

Kromě efektu léčebné tělesné výchovy se zde příznivě uplatňuje vliv vody a její teplota. Výborných výsledků je dosahováno při onemocnění pohybového aparátu, pooperačních stavů, ale i v případě neurologických onemocnění. Bazén je vhodný i pro neplavce ( hloubka 130 cm ). Teplota vody v bazénu je mezi 28 a 32ºC.

Cvičení v bazénu je rozděleno na 20 minut rehabilitačního cvičení pod vedením terapeuta spojené s 10 minutami volného plavání nebo samostatného cvičení. Bazén je možné navštívit také v době vyhrazené pouze pro volné plavání /cvičení. V tom případě je délka pobytu v bazénu 45 min.

Solux

Intenzivní teplo aplikované prostřednictví infračerveného záření. Intenzivně prohřívá pokožku a svalovou tkáň zhruba do hloubky 30 – 40 mm. Doba procedury je 10 – 15 minut. Vhodné kombinovat s následnou klasickou masáží. Po proceduře získáte pocit příjemného prohřátí a uvolnění. Vhodné u chronických a degenerativních onemocnění pohybového aparátu včetně páteře, nebo u nervových onemocnění (např. obrna lícního nervu).

Elektroléčba

Procedury elektroléčby lze aplikovat pouze na základě doporučení lékaře

• Elektroterapie ( DD proudy, IF proudy, TENS, Träbertovy proudy, elektrostimulace,..)
• Magnetoterapie
• Ultrazvuk
• Přístrojová lymfodrenáž
• Laser
• Vakuově-kompresní terapie

Ultrazvuk

Jde o zvukové vlnění o neslyšitelné frekvenci. Pro terapeutické účely využíváme ultrazvuk o frekvenci 1 až 3 MHz, které účinně proniknou do povrchových i hlubokých tkání těla. Aplikací ultrazvuku dochází k mikromasáži tkání, jejich prohřátí, zlepšení metabolismu, vstřebání otoků a ústupu bolesti. Uplatňuje se především v terapii lokálně se vyskytujícího zvýšeného svalového napětí. Obvykle je délka aplikace 5 minut.
.

Přístrojová lymfodrenáž

Jedná se o přístrojovou obdobu manuální lymfodrenáže, při které používáme nafukovací návleky. Podporuje odtok lymfy a žilní krve z končetin a tím snižuje otoky. Odstraňuje pocit těžkých nohou. Lze aplikovat na dolní nebo horní končetiny dle lokalizace otoku. Délka aplikace je 45–50 minut.

Elektroterapie

Při kontaktní elektroterapii je ošetřovaná část těla přímo součástí elektrického obvodu. Nabízíme široké spektrum terapeutických proudů (např. DD, TENS, IF, Träbertovy proudy, aj.), které působí především analgeticky (proti bolesti), myorelaxačně (uvolňují svalové napětí), či zlepšují prokrvení a tím i výživu ošetřovaného segmentu. K aktivaci svalů denervovaných nebo funkčně oslabených využíváme proudy stimulační (elektromyostimulace, elektrogymnastika). Obvyklá délka aplikace je 10 – 20 minut.

 

Magnetoterapie

Působením nízkofrekvenčního pulzního magnetického pole dochází k ovlivňování tělesných tkání na buněčné úrovni. Magnetoterapie zlepšuje prokrvení, podporuje metabolismus, urychluje hojení kostí i měkkých tkání. Snižuje bolestivost, zmírňuje otoky a usnadňuje vstřebávání léků. Využívá se například při artrózách i artritidách, pooperační rekonvalescenci, a dalších obtížích pohybového aparátu. Délka aplikace 20-30 minut.

Laser

Pro aplikaci laseru máme k dispozici moderní laserovou sprchu. Tato terapie je využívána pro své protizánětlivé, biostimulační (urychlení regenerace) a analgetické (tlumení bolesti) účinky. Využíváme ji především k podpoře hojení pooperačních jizev, syndromu karpálního tunelu, patních ostruh, onemocnění svalových úponů (např. tenisový nebo golfový loket).

Vakuově kompresní terapie (Vasotrain)

Terapie indikovaná převážně v případě poruch prokrvení končetin různého původu. Princip je založen na střídání fáze přetlaku a podtlaku. Využívá se například u poúrazových či pooperačních stavech, při ischemické chorobě dolních končetin, Sudeckově syndromu, syndromu karpálního tunelu, atd.

Objednávky

Objednání na procedury je možné na telefonu +420 251 116 600. Chcete se na něco zeptat? Použijte, prosím, formulář na pravé straně.

Kontaktní formulář

1 Step 1

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

reCaptcha v3
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right