Bolesti kloubů a omezená pohyblivost ovlivňují každý aspekt Vašeho života. Renomovaný tým odborníků, moderní technologie, anesteziologické a resuscitační oddělení a jednotka intenzivní péče nám umožňují provádět širokou škálu ortopedických výkonů, díky nimž si budete život znovu vychutnávat plnými doušky.

Ortopedické oddělení vede od roku 2003 primář MUDr. Vladislav Hospodár, který má k dispozici tým zkušených operatérů s nejvyšší možnou kvalifikací v oboru ortopedie (2 atestace, licence lékařské komory k výkonu funkce primáře) a tým zdravotních sester pod vedením staniční sestry Jany Ryšavé. MUDr. Vladislav Hospodár byl mimo jiné i lékařem reprezentačních družstev ČR v házené v letech 1995-2002, v basketbalu v letech 2003-2006 a v ledním hokeji v letech 2006-2011. V roce 2014 byl hlavním lékařem pro akrobatické lyžování českých reprezentantů na ZOH v SOČI.

vamed-hospodar

Na oddělení se provádí kompletní škála ortopedických operací s využitím nejmodernějšího přístrojového vybavení (možnost peroperační skiaskopie, artroskopický elektrokauter-vulkán) a použití moderních implantátů.

Péče o pacienty je komplexní, zahrnuje předoperační vyšetření internistou a anesteziologem,předoperační přípravu, provedení operace a následné doléčení včetně možnosti odborné rehabilitační léčby (za hospitalizace nebo ambulantně).

Snahou je maximálně zkracovat pobyt pacienta na lůžkovém oddělení,

a to díky operování s využitím miniinvazivních a artroskopických zákroků, které výrazně snižují pooperační bolesti pacienta.

Celý tým ortopedického oddělení má velkou zkušenost s léčbou sportovních úrazů.

V rámci ortopedického oddělení je rovněž zajištěna ambulantní péče o pacienty s ortopedickým onemocněním i s úrazy pohybového aparátu (konzervativní terapie,indikace k operacím, konzultační činnost).

Základní výkony prováděné na ortopedickém oddělení:

1. totální endoprotézy kyčelního a kolenního kloubu

  • používáme implantáty firmy Zimmer s využitím mininvazivním přístupů a všech typů moderních implantátů vhodných zvláště pro mladé nemocné (resurface kyčle, Mayo dříky, …)

2. artroskopie

  • mininvazivní zákroky na koleni,hlezně, rameni,lokti k diagnostice ,ale hlavně ošetření poškozených menisků,chrupavek,odstranění výrůstků při artróze…
  • rekonstrukční výkony-sutura menisků,rekonstrukce předního zkříženého vazu,operace nestability ramenního kloubu,operace impingement syndromu ramenního kloubu, vše s využitím moderních vstřebatelných materiálů

3. operace na periferii dolních končetin

  • rekonstrukční operace při plochonozí(korekce deformit palce i ostatních prstů)-dle francouzské ortopedické školy(lékaři jsou členy EFAS-evropská asociace pro ortopedii nohy a kotníku),opět s pomocí nejmodernějších materiálů (šrouby,dlahy)
  • stabilizace hlezna, artrodezy

4. korekční osteotomie v oblasti kolene

  • oddálení nutnosti totální náhrady kolenního kloubu-úprava osy končetiny

Objednání

Objednávky na e-mailu

  • MUDr. Vimmer – objednávky e-mailem na

Vedení

MUDr. Vladislav Hospodár – primář

Seznam ordinujících lékařů

MUDr. Vladislav Hospodár
MUDr. Tomáš Vimmer
MUDr. Ivan Leška
MUDr. Pavel Pokorný
MUDr. Petr Koníř
MUDr. Ivana Nutsosová
MUDr. Aneta Černá
MUDr. Petr Závitkovský
MUDr. Jiří Bomer
MUDr. David Šlechta
MUDr. Dominika Fričová