Provádíme kompletní škálu ortopedických operací s využitím nejmodernějšího přístrojového vybavení (možnost peroperační skiaskopie, artroskopický elektrokauter – vulkán). Při zákrocích používáme moderní implantáty renomovaných výrobců.

Oddělení disponuje dvaceti lůžky nadstandardního typu v komfortních jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, televizí a telefonem. Součástí je též třílůžková jednotka intenzivní pooperační péče.

Oddělení vede primář MUDr. Vladislav Hospodár, mající nejvyšší možnou kvalifikaci v oboru ortopedie (2 atestace, licence lékařské komory k výkonu funkce primáře) a bohaté zkušenosti v oboru nejen z dlouholetého působení v České republice, ale též ze zahraničních stáží v USA, Kanadě, Švýcarsku či ve Francii. Je lékařem českých reprezentačních týmů v házené, basketbalu či ledním hokeji a členem odborných společností. Spolupracuje s týmem zkušených odborníků a zdravotních sester pod vedením staniční sestry Jany Ryšavé.

vamed-hospodar

Péče o pacienty je komplexní, zahrnuje předoperační vyšetření internistou a anesteziologem, předoperační přípravu, provedení operace a následné doléčení včetně možnosti odborné rehabilitační léčby (za hospitalizace nebo ambulantně).

Snahou je maximálně zkracovat pobyt pacienta na lůžkovém oddělení, a to díky operování s využitím miniinvazivních a artroskopických zákroků, které výrazně snižují pooperační bolesti pacienta.

Celý tým ortopedického oddělení má velkou zkušenost s léčbou sportovních úrazů.

V rámci ortopedického oddělení je rovněž zajištěna ambulantní péče o pacienty s ortopedickým onemocněním i s úrazy pohybového aparátu (konzervativní terapie,indikace k operacím, konzultační činnost)

Spektrum výkonů

1. totální endoprotézy kyčelního a kolenního kloubu

  • používáme implantáty firmy Zimmer s využitím mininvazivním přístupů a všech typů moderních implantátů vhodných zvláště pro mladé nemocné (resurface kyčle,Mayo dříky, …)

2. artroskopie

  • mininvazivní zákroky na koleni,hlezně, rameni,lokti k diagnostice ,ale hlavně ošetření poškozených menisků,chrupavek,odstranění výrůstků při artróze…
  • rekonstrukční výkony-sutura menisků,rekonstrukce předního zkříženého vazu,operace nestability ramenního kloubu,operace impingement syndromu ramenního kloubu, vše s využitím moderních vstřebatelných materiálů

3. operace na periferii dolních končetin

  • rekonstrukční operace při plochonozí(korekce deformit palce i ostatních prstů)-dle francouzské ortopedické školy(lékaři jsou členy EFAS-evropská asociace pro ortopedii nohy a kotníku),opět s pomocí nejmodernějších materiálů (šrouby,dlahy)
  • stabilizace hlezna, artrodezy

4. korekční osteotomie v oblasti kolene

  • oddálení nutnosti totální náhrady kolenního kloubu-úprava osy končetiny

5. “malé“ortopedické výkony – sportovní traumatologie

  • operace tenisového, golfového lokte, operace syndromu karpálního tunelu, operace Achillovy šlachy

Objednávky

Objednání na vyšetření je možné e-mailem na .

Vedení

MUDr. Vladislav Hospodár – primář

Seznam ordinujících lékařů

MUDr. Vladislav Hospodár
MUDr. Tomáš Vimmer
MUDr. Ivan Leška
MUDr. Pavel Pokorný
MUDr. Petr Koníř
MUDr. Aneta Černá
MUDr. Petr Závitkovský
MUDr. Dominika Fričová
MUDr. Daniel Aibek
MUDr. Michal Luca