Provádíme kompletní škálu ortopedických operací s využitím nejmodernějšího přístrojového vybavení (možnost peroperační skiaskopie, artroskopický elektrokauter – vulkán). Při zákrocích používáme moderní implantáty renomovaných výrobců.

Oddělení disponuje dvaceti lůžky nadstandardního typu v komfortních jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, televizí a telefonem. Součástí je též třílůžková jednotka intenzivní pooperační péče.

Oddělení vede primář MUDr. Vladislav Hospodár, mající nejvyšší možnou kvalifikaci v oboru ortopedie (2 atestace, licence lékařské komory k výkonu funkce primáře) a bohaté zkušenosti v oboru nejen z dlouholetého působení v České republice, ale též ze zahraničních stáží v USA, Kanadě, Švýcarsku či ve Francii. Je lékařem českých reprezentačních týmů v házené, basketbalu či ledním hokeji a členem odborných společností. Spolupracuje s týmem zkušených odborníků a zdravotních sester pod vedením staniční sestry Jany Ryšavé.

vamed-hospodar

Péče o pacienty je komplexní, zahrnuje předoperační vyšetření internistou a anesteziologem, předoperační přípravu, provedení operace a následné doléčení včetně možnosti odborné rehabilitační léčby (za hospitalizace nebo ambulantně).

Snahou je maximálně zkracovat pobyt pacienta na lůžkovém oddělení, a to díky operování s využitím miniinvazivních a artroskopických zákroků, které výrazně snižují pooperační bolesti pacienta.

Celý tým ortopedického oddělení má velkou zkušenost s léčbou sportovních úrazů.

V rámci ortopedického oddělení je rovněž zajištěna ambulantní péče o pacienty s ortopedickým onemocněním i s úrazy pohybového aparátu (konzervativní terapie,indikace k operacím, konzultační činnost)

Spektrum výkonů

1. totální endoprotézy kyčelního a kolenního kloubu

  • používáme implantáty firmy Zimmer s využitím mininvazivním přístupů a všech typů moderních implantátů vhodných zvláště pro mladé nemocné (resurface kyčle,Mayo dříky, …)

2. artroskopie

  • mininvazivní zákroky na koleni,hlezně, rameni,lokti k diagnostice ,ale hlavně ošetření poškozených menisků,chrupavek,odstranění výrůstků při artróze…
  • rekonstrukční výkony-sutura menisků,rekonstrukce předního zkříženého vazu,operace nestability ramenního kloubu,operace impingement syndromu ramenního kloubu, vše s využitím moderních vstřebatelných materiálů

3. operace na periferii dolních končetin

  • rekonstrukční operace při plochonozí(korekce deformit palce i ostatních prstů)-dle francouzské ortopedické školy(lékaři jsou členy EFAS-evropská asociace pro ortopedii nohy a kotníku),opět s pomocí nejmodernějších materiálů (šrouby,dlahy)
  • stabilizace hlezna, artrodezy

4. korekční osteotomie v oblasti kolene

  • oddálení nutnosti totální náhrady kolenního kloubu-úprava osy končetiny

5. “malé“ortopedické výkony – sportovní traumatologie

  • operace tenisového, golfového lokte, operace syndromu karpálního tunelu, operace Achillovy šlachy

Objednávky

Objednání na vyšetření je možné e-mailem na ortopedie@mediterra.cz.

Vedení

MUDr. Vladislav Hospodár – primář

Seznam ordinujících lékařů

MUDr. Vladislav Hospodár
MUDr. Tomáš Vimmer
MUDr. Ivan Leška
MUDr. Pavel Pokorný
MUDr. Petr Koníř
MUDr. Aneta Černá
MUDr. Petr Závitkovský
MUDr. Dominika Fričová