O nás

Vítáme Vás na webových stránkách Rehabilitační kliniky Malvazinky, Vašeho partnera v oblasti zdravotnictví.

Naše klinika je jedním z nejmodernějších zdravotnických zařízení v Evropě poskytující zdravotní péči na nejvyšší úrovni. Na základě smluv se zdravotními pojišťovnami nabízíme široký rozsah vysoce kvalitní zdravotní péče.

Úroveň a prestiž kliniky stojí zejména na špičkových odbornících a individuálnímu a přátelskému přístupu k pacientovi. Klinika disponuje multidisciplinárním týmem vysoce erudovaných lékařů všech hlavních oborů medicíny.

V roce 2013 zde byl dostaven zcela nový pavilon vybavený moderním zařízením, kde na Vás čekají nadstandardní pokoje a maximální komfort při hospitalizaci. Je zde k dispozici 60 polohovatelných lůžek, nové kvalitní přístroje pro fyzioterapii a multimediální systém (televize, rádio, internet) zlepšující komfort pacienta. Součástí tohoto nového pavilonu jsou rovněž nové specializované ambulance a moderně zařízené fitness centrum.

Naše služby a poskytovaná péče

Nabízíme Vám komplexní rehabilitační péči se zaměřením na intenzivní poúrazovou a pooperační rehabilitaci. Dále se zaměřujeme na prevenci chronických, bolestivých a degenerativních onemocnění pohybového aparátu (zejména páteře). Odbornou rehabilitační péči poskytujeme i pacientům s interní a neurologickou diagnózou.

Zároveň poskytujeme i specializované služby v oblasti sportovní medicíny a nabízíme preventivní programy na zlepšování fyzické kondice. K tomu využíváme úplné spektrum fyzikální terapie včetně vodoléčebných procedur a rehabilitačního bazénu.

V prostorách kliniky se nachází i oddělení jednodenní chirurgie, provádějící široké spektrum ortopedických operací a ortopedická jednotka zaměřená na implantace totálních endoprotéz kyčelního a kolenního kloubu. Rehabilitační klinika Malvazinky je jedním z mála zdravotnických zařízení, která v rámci totálních endoprotéz poskytují komplexní péči zahrnující předoperační, operační, pooperační a lázeňsko-rehabilitační služby. Všichni lékaři těchto oddělení mají bohaté klinické zkušenosti z daného oboru.

Součástí naší kliniky je rovněž i oddělení dlouhodobé intenzivní péče. Jde o pracoviště poskytující chronickou péči o základní životní funkce u těch pacientů, u kterých došlo ke stabilizaci kritického zdravotního stavu, ale dále selhává nebo hrozí selhání některé základní životní funkce a nemocný je dlouhodobě závislý na podpoře některé nebo všech životních funkcí.

Nedílnou součástí nabízených služeb je ambulantní péče v oboru ortopedie, rehabilitace a neurologie. Ambulantní péče v dalších odbornostech je zajištěna v nové nadstandardní klinice Zámeček Malvazinky, která se nachází pár metrů od Rehabilitační kliniky Malvazinky. Na klinice Zámeček Malvazinkyposkytujeme péči v širokém spektru odborností – praktický lékař, interna, psychologie, ortopedie, neurologie, rehabilitace, kardiologie a fyzioterapie.

Klinika se nachází v klidné části Prahy s možností parkování a dostatkem soukromí. Provozovatelem tohoto zařízení je společnost Mediterra s.r.o., která vznik tohoto zařízení iniciovala a do provozu uvedla v březnu roku 2003. Od roku 2008 je MEDITERRA s.r.o. členem skupiny VAMED.